Nowe podejście do nauki języka hiszpańskiego

Język hiszpański uważany jest za jeden z prostszych języków do nauki dla Polaków. W budowie gramatycznej oraz stylistycznej wiele jest schematów, które wykorzystujemy w rodzimym języku. Kolejną istotną dla nas kwestią jest sama wymowa, którą również szybko przyswajamy. Jednak bez dobrego podręcznika, a zarazem zrozumienia podstaw nauka każdego języka okaże się zawiła i długotrwała. Czy descubre 1 to dobry podręcznik do hiszpańskiego? Czego z niego się nauczymy?

Zrozumieć podstawy

Descubre 1 to książka skierowana do uczniów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem hiszpańskim. Oznacza to tyle, że po przebrnięciu przez cały podręcznik jego odbiorcy powinni prezentować poziom A1/A2. Ten pozwala na prostą, ale całkiem swobodną komunikację na podstawowym poziomie. Pokrótce, będziemy umieć się przedstawić, spytać o drogę, zapytać, ile coś kosztuje, o której godzinie odjedzie pociąg lub odleci samolot, czyli wszystko to, co przyda się nam w życiu codziennym. Jednak w Descubre znajdziemy o wiele więcej. Podręcznik oferuje dodatkowe treści, z których skorzystać mogą ci uczniowie, którym zależy na dalszym rozwoju. Książka na koniec każdego rozdziału zachęca do zmierzenia się z krótkim testem oraz oferuje ciekawe zadania online. Wystarczy, że zeskanujemy specjalny kod dostępu znajdujący się na łamach podręcznika, a otrzymamy dostęp do rozbudowanej bazy językowej w sieci.

Co dalej?

Choć Descubre 1 to podręcznik, który przygotowuje nas wyłącznie do podstawowej komunikacji w mówieniu i pisaniu, to dzięki wytrwałej nauce, możemy osiągnąć o wiele wyższy poziom. Co więcej, w księgarniach dostępne są kolejne części podręcznika. Te prezentują już bardziej złożoną wiedzę na temat języka. Pojawiają się w nich także i czasy, które w hiszpańskim są niezwykle ważne. Można powiedzieć, że Descubre 1 podręcznik do hiszpańskiego to idealny wstęp do przygotowań maturalnych, jeśli zdajemy egzamin z języka hiszpańskiego.