Pożyczka online na raty

Pożyczki ratalne przez Internet

Pozabankowa pożyczka ratalna to produkt finansowy pozwalający sfinansować bieżące wydatki. Spłata jest rozłożona na kilka miesięcy lub lat. Zobowiązanie jest spłacane w miesięcznych ratach. Dzięki czemu jego koszt jest znacznie mniej odczuwalny dla domowego budżetu. Pożyczki pozabankowe są udzielane przez firmy pożyczkowe. Obecnie pożyczki na raty udzielają zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki. Część banków udostępnia także możliwość uzyskania kredytu ratalnego online. Czyli całkowicie przez internet.

Pożyczki online na raty — długoterminowe

Pożyczki online na ratyPożyczki na raty cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Oferta długoterminowych pożyczek pozabankowych dostępnych na raty – nawet do 36 miesięcy do kwoty 25 000 złotych. Każda z nich dostępna, a wniosek złożysz przez internet. Wysokość raty w przypadku pożyczki ratalnej zależna jest od ilości pożyczonych pieniędzy oraz od okresu spłaty. Im dłuższy okres spłaty, tym większa liczba rat, dlatego pojedyncze raty są wtedy tańsze. To bardzo dobry wybór dla tych osób, które potrzebują sporą sumę, ale chcą spłacić ją w niskich comiesięcznych ratach.

Warunki udzielania pożyczek na raty:

Z wymaganych dokumentów potrzebne są najczęściej:

  • dowód osobisty;
  • prywatny rachunek w banku;
  • telefon komórkowy lub stacjonarny;
  • pesel.

Warunki, jakie trzeba spełnić by móc ubiegać się o kredyt na raty:

  • mieć ukończone co najmniej 18 lat (w niektórych firmach 21 lat);
  • mieć nie więcej niż 80 lat (niekiedy nie więcej niż 80 lat);
  • posiadać stały adres i być obywatelem RP;
  • posiadać dochód co najmniej 700 zł netto – niekiedy więcej.

To główne czynniki, które będą mieć wpływ na decyzję o przyznanie pożyczki przez Internet. Niektóre firmy mogą sprawdzić twój BIK KRD BIG i ERIF. Nie oznacza to jednak, że kredytu nie otrzymasz. Firmy rozpatrują wszystkie wnioski.

Każde zobowiązanie finansowe musi być bowiem spłacone zgodnie z umową, wraz ze wszystkimi kosztami. Jeśli nie spłacimy pożyczki lub jej raty w terminie, narażamy się na różne kłopoty. Na przykład procedurę windykacyjną oraz wpisanie naszych danych do różnego rodzaju baz dłużników. Dlatego też pożyczanie pieniędzy musi być dokonywane z rozwagą. Gdyż ponosimy pełną odpowiedzialność za nasze długi i musimy je regularnie spłacać.

Chwilówki ratalne zyskują coraz większą popularność. W odróżnieniu od tradycyjnych pożyczek, zapewniają one spłatę w formie ratalnej. Spłata zadłużenia w całości za jednym razem okazuje się przewyższać możliwości finansowe pożyczkobiorców. Którzy zmuszeni są do przedłużania terminu spłaty. Co wiąże się z dodatkowymi kosztami w postaci odsetek.

admin Author